Wethouder haalt jeugdherinneringen aan het huisje op bij opening tentoonstelling

Abri in zwart-wit in het Schreiershuisje

Abri in zwart-wit in het Schreiershuisje

SCHIEDAM - Wethouder Frans Hamerslag opende vanmiddag de tentoonstelling Abri van Thomas & Jurgen in het Schreiershuisje aan het Hoofdplein in Schiedam en heel wat mensen trotseerden de kou om erbij te zijn.

tb

“Abri betekent wachthuisje,” aldus Hamerslag “en daarmee keert een oude functie van dit gebouwtje weer terug.” Hamerslag haalt herinneringen op aan zijn jeugd en de tijd dat hij zelf in de Gorzen woonde en regelmatig bij het Schreiershuisje te vinden was. “Je kon er mooi schuilen als het hard regende, maar het rook er toen - naar urine - wel heel anders dan nu." 

Hamerslag vertelde dat zijn ouders verhalen vertelden over vrouwen die op de terugkeer van hun man wachtten of hun zoon uitzwaaiden bij het uitvaren. “Het is fijn dat deze plek er nog is en het is mooi dat er nu telkens andere tentoonstellingen te zien zijn.”

Als aandenken aan de tentoonstelling kreeg hij uit handen van programmeur Sjef van Duin een klein lijstje met een kunstwerkje van de kunstenaars erin, net als de overige bezoekers bij de opening. Al die genummerde miniatuurwerkjes waren net weer anders, "unieke verzamelobjectjes dus", zei expositieprogrammeur Sjef van Duin. 

De kunstenaars Thomas & Jurgen waren ook bij de opening aanwezig, maar lieten het werk voor zich spreken. Wie goed kijkt, ziet dat elk werk in het Schreiershuisje voorzien is van een titel die een richtlijn geeft voor de interpretatie van het werk.

Suzette et la Clarinette (Suzette Ronteltap op accordeon (links) en René Koop op klarinet) zorgden voor de muzikale ondersteuning bij deze opening.

Meer informatie over deze tentoonstellling: https://www.deschiedammeronline.nl/artikel/details/wethouder-opent-abri

S5pngklein

Foto boven het artikel: Sjef van Duin (links) en Frans Hamerslag (rechts) bij de opening van de tentoonstelling Abri in het Schreiershuisje (foto door Louise Melchers)

Foto in het artikel: de kunstenaars v.l.n.r. Jurgen & Thomas (foto door Sjef van Duin)

Foto onderaan het artikel: Suzette Ronteltap en René Koop (foto door Louise Melchers) 

Foto's onder het artikel: diverse foto's door Louise Melchers

afbeelding
afbeelding
afbeelding
afbeelding

11-01-2025